Měření chodidel

Chodím zdravě?

Ve spolupráci se společností Chodím zdravě s.r.o. se zaměřujeme na správný postoj a chůzi. Řešíme civilizační bolesti, především zad a nohou. Nepoužíváme léky či injekce a ke každému zákazníkovi přistupujeme individuálně.

JAK TOHO DOSAHUJEME:

  1. V naší lékárně analyzujeme vaše chodidla pomocí jedinečné technologie iStep
  2. Provedeme vás podrobně výsledky měření
  3. Doporučíme konkrétní kroky pro vaši zdravou chůzi - pro vyzkoušení ortopedické vložky si s sebou přineste 2 páry obuvi, které nejčastěji nosíte

Pro měření je třeba si předem rezervovat termín, v němž se budeme věnovat pouze Vám.


Rezervační formulář:


TECHNOLOGIE ISTEP

iStep je patentovaná technologie z USA umožňující plně automatizovanou detailní analýzu chodidel, určení typu nožní klenby a zjištění rozložení tělesné hmotnosti na plochu chodidel. Výsledky měření iStep jsou mj. základem pro určení správného typu ortopedické vložky, vhodných cvičení pro zlepšení stavu chodidel a pohybového aparátu nebo doporučení správné obuvi. Samotné měření na zařízení iStep trvá přibližně 30 sekund a probíhá jednoduše vstupem bez obuvi na vyznačenou skenovací plochu.

Po změření si můžete okamžitě vyzkoušet ortopedickou vložku upravenou na míru. Výsledky správné polohy chodidla se sice nedostavují okamžitě, ale většina klientů pocítí velmi znatelnou změnu rozložení vlastní hmotnosti na plochu chodidla. Přijďte si do naší prodejny v Praze v Žitné ulici nezávazně vyzkoušet měření iStep i vy. Doporučujeme si však předem rezervovat termín. Budeme se tak moci věnovat v daném čase pouze a výhradně vám.

PŘÍKLADY VÝSLEDKŮ MĚŘENÍ

NÍZKÁ KLENBA - PLOCHÉ CHODIDLO

Klenba chodidla je zhroucená, do kontaktu se zemí přichází celá ploska chodidla. Chodidlo špatně pohlcuje náraz a je náchylné ke zranění z přepětí, bolestem paty a klenby, plantární fasciitis (zánět povázky). Vyskytuje se u více než 20% populace. Lékaři doporučují ortopedické vložky, vhodnou obuv a cvičit.

NEUTRÁLNÍ CHODIDLO

Chodidlo s neutrální klenbou zanechává na iStepu otisk s polovinou přední části a polovinou zadní částí chodidla. Je biomechanicky efektivní, přesto bývá citlivé na běžné problémy. Např. bolesti paty, která je na tomto obrázku přetěžována. Tento typ chodidla nejlépe ochrání neutrálně strukturované boty s vhodnou ortopedickou vložkou dle měřící metody iStep.

VYSOCE KLENUTÉ CHODIDLO

Chodidlo s vysokou klenbou zanechává na iStepu otisk s úzkou střední částí.Často je neohebné a proto méně pohlcuje náraz. To má za následek vznik větších sil, kterým je chodidlo (a také kolena, kyčle a bedra) vystaveno. Ortopedické vložky pomohou vyplnit střední část chodidla, rozptýlí náraz a poskytnou lepší odpružení.

PROČ CHODIT ZDRAVĚ

Chůze je nejpřirozenější a nejzdravější pohyb, který můžeme tělu dopřát. S bolestmi zad, nohou a kloubů se potýká velká část populace. Těmito obtížemi trpí osm z deseti lidí v dospělém věku. Mohou za to například tvrdé podlahy, asfalt, dlažba a také sedavé zaměstnání nebo jednostranné přetěžování při sportu.

Více zde.